Церква Св. Арх. Михайла XVIII ст., 1812 (1850)

Вважають, що ця дерев'яна церква первісно збудована у XVIII ст. Також в історії будівництва церкви фігурує 1812 рік (не відомо, що тоді відбулося).

За переказами, Свято-Михайлівська дерев'яна церква зведена протягом 1848-1850 років в іншому місці Полян. Пан, який колись їхав до неї і потрапив у болото, наказав церкву перенести в краще, сухіше місце.

З часом громада вирішила, що святиню варто мати в самому центрі поселення, тому її знову перенесли. Відомо, у 1942 році коштом громади, раніше окремо стоячу дзвіницю прибудували до бабинця.

В совєтський період церква залишалася чинною, хоча її намагалися розібрати тогочасні представники влади. Регулярні богослужіння відновили з 1988-1989 рр.

Щойно наприкінці 1990-х років почали оновлення святині з виставлення нового іконостасу. В кінці 2000-х років церкву ремонтували зовні. В користуванні громади УПЦ МП, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Стоїть в центрі Полян, біля цвинтаря, в оточенні дерев. Церква тризрубна, завершена трьома верхами. На ширину бабинця до неї прибудували дерев'яну дзвіницю, а до дзвіниці - ще й присінок.

Також церква має прибудовану до вівтаря ризницю і бічний вхід до нави. Вікна у стінах церкви, ймовірно, замінили новими. Зовні святиня виглядає відремонтованою.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Джерело інформації: ДЕРЕВ'ЯНІ ЦЕРКВИ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ