A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малинська сільська територіальна громада
Рівненська область, Рівненський район

Звіт про роботу

Звіт про роботу КЗ “Малинська центральна бібліотека” Малинської сільської ради та бібліотек–філій сіл Малушка, Бронне, Поляни, Яринівка

 

Фонди бібліотек складають 33 953 примірники документів, з них: книги - 14623 примірники; підручники – 19162 примірники; електронні видання - 78 дисків; періодичних видань - 67 примірників. Українською мовою — 30442; російською - 3506; іноземними мовами - 5.

Наші бібліотеки сприяли саморозвитку та навчанню користувачів бути активними учасниками інформаційного та когнітивного простору, допомагали реалізувати право на доступ до інформації і знань, виховували шанобливе ставлення до книги, висвітлювали надзвичайні події у культурному житті України.

Найбільш вагомі події в діяльності бібліотек за звітний період.

Чи потрібно читати книги? Що для нас дає читання? Відповісти на ці запитання допомогли активні користувачі бібліотеки зібравшись у бібліо-кафе 1 березня. Малинської центральної бібліотеки (інформація поширено у мережу Facebook). Використовуємо у своїй роботі соціальну мережу Facebook, де кожна – філія веде сторінку про бібліотеку, за допомогою якої інформуємо користувачів про бібліотечні заходи, знаменні та пам'ятні дати з Дня народження письменників, адже через обмеження в користуванні бібліотекою у зв'язку з пандемію COVID-19, це був єдиний шлях донести культурно-освітню інформацію до своїх користувачів. Бібліотеки надавали Інтернет-послуги своїм користувачам у знаходженні потрібної інформації в Інтернеті (для виконання контрольних робіт, домашніх завдань з різних предметів та ін.). Робимо друк та збереження на електронні носії інформації, підібраних користувачам матеріалів. Для користувачів проводилися індивідуальні навчання по користуванню компютером та мережею Інтернет (крім бібліотеки с.Поляни тому, що відсутній комп'ютер). Завідувач публічно-шкільною бібліотекою с.Бронне Людмила Чміль скористалася додатковою можливістю для самоосвіти та успішно оволоділа цифровими навичками за сучасним форматом на онлайн-платформі з цифрової грамотності Міністерства цифрової політики України “Дія. Цифрова освіта”, дистанційному курсі “Бібліотека – відкритий публічний простір”, онлайн - курсі з медіаграмотності, взяла участь у ХІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста за темоюМультиплатформна бібліотечна журналістика. Інстаграм: базові навички”Здобуті знання підтверджено електронними сертифікатами. Також Наталія Філімонова підвищувала свій професійний рівень, як онлайн так і офлайн. Має сертифікат від 4 червня 2021 року від президента УБА Оксани Бруй за заняття Антишколи українських бібліотекарів “Від дослідження до дослідження. Про дослідження. Інституційний репозитарій. Майстер-клас з інсталяції та первинного налаштування Dspace”, також сертифікат від Рівненської обласної бібліотеки для дітей з медіаграмотності. Брала участь в обласних вебінарах: 24.03.2021 “Промоція видань від Українського інституту книги (УІК)”.

Та найголовніше в роботі бібліотеки це живе спілкування з користувачами: бібліотекар Людмила Чміль на батьківських зборах Броннівської ЗОШ познайомила батьків з порталом “ДІЯ” та його можливостями.

Публічно-шкільна бібліотека-філія с.Бронне організовувала заходи до Дня безпечного Інтернету, до Дня Соборності України акція “Об’єднаємо Україну разом”, акція “Читаємо вголос разом”, Запам’яталась зустріч з воїнами – афганцями “Вони смерті дивились в обличчя”.

Спільно з підписниками нашої бібліотеки в соціальних мережах проводилась робота з поповнення словника діалектів жителів села Бронне.

Були підготовлені та представлені в соціальній мережі Фейсбук відеоролики до різних свят, а саме:

- до Дня Матері ( 5 шт.);

- до Дня Незалежності України;

- до Дня української хустки.

Протягом року бібліотека брала участь в онлайн-нарадах організованих Березнівською районною бібліотекою, онлайн круглому столі, організованому Рівненською обласною бібліотекою, де представляла свій досвід “Бібліотека у зручному форматі”.

Значна робота проводилась щодо поповнення бібліотечного фонду літературою. Багато книг було подаровано підписниками сторінки в Фейсбук. Завдяки благодійній організації “Фундація Дарини Жолдак” та Люкс-оптика наша бібліотека поповнилась дитячою літературою близько 150 примірників. Малинський сільський голова та староста села Бронне також подарували книги для бібліотеки.

Читачі бібліотеки села Бронне, приєднались до "Великого читання Рівненщина читає “Паперові солдати “Братів Капранових”. Кошти на придбання книг благодійно передали депутат Малинської сільської ради, лісничий Малушського лісництва Гапон М.Ю. та майстер лісу Саванчук Т.А.

Людмила Чміль та Алла Синюк були учасниками професійного візиту до м.Луцьк. Програмою візиту передбачено відвідування бібліотек-філій Комунального закладу “Луцька міська централізована бібліотечна система”, зокрема: центральної бібліотеки для дітей, яка діє як “Бібліотека-студія ДіМ”; бібліотеки-філії №2, реорганізованої у сучасний простір сімейного дозвілля; бібліотеки-філії №6, на базі якої створено коворкінг-центр та Центр польської літератури.

Бібліотека села Бронне тісно співпрацює з Будинком культури, Бронівською філією Малинського ліцею, ЗДО “Калинка”. За кошти сільської ради для роботи бібліотеки придбаний кольоровий принтер. Під час карантину постійно поповнювався Інтернет, читачам надається можливість приєднуватись до Інтернету через Wi-Fi.

Бібліотекар Малинської центральної бібліотеки співпрацює з працівниками апарату Малинської сільської ради які стали учасниками флешмобу День Української хустки, Цікава книга. На завершення тижня української мови та літератури вчителі школи та бібліотекар провели поетичний флешмоб “Пам'яті Василя Стуса”. Бібліотека взяла участь у робочій зустрічі 11.11.2020 р., громадською організацією “Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка”, Метою даного заходу є обговорення подальших кроків реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та співпраці щодо запобігання торгівлі людьми і підтримки постраждалих. З отриманих буклетів бібліотека створила інформаційну поличку “Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно”.

Бібліотека протягом року організовувала книжково-ілюстративні виставки. “Бібліотека твоя точка опори” - девіз УБА за яким живемо у 2021 році. 29 січня 2021 року бібліотекою було організовано перегляд біля книжково-ілюстративної виставки “Згадаймо юність, що горіла в Крутах”, для учнів 10-11 класів опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради. Крім організації різноманітних книжково-ілюстративних виставок були проведені більші заходи 8 - 9 травня до Дня Пам’яті й примирення покладання квітів разом з учнями ліцею до Обеліска Слави та могили воїнів УПА. 20 травня на шкільному абонементі організували зустріч у вишиванках: “А ми йдемо по світу в вишиванці, ми Українці й гордимося цим”. Спільно з сільським клубом провели свято До Дня захисту дітей, зокрема конкурс: “На краще читання в голос”. Взяли участь у виставці “Диво писанкове”. 25 квітня до 35 річниці з дня Чорнобильської катастрофи спільно з завклубом провели зустріч з ліквідатором-Чорнобильцем Савчуком В.С.(його розповідь розмістили на сторінці Facebook). Значне місце в роботі бібліотек займає Тиждень дитячої та юнацької книги, святкування якого припадає на весняні канікули. Під час нього проводяться літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції. Цього року в публічно-шкільній бібліотеці–філії с.Яринівка він пройшов під гасломЗапроси до серця книгу”. Під час тижня були проведені такі масові заходи: конкурс дитячих малюнків “У світі казкових героїв”, екскурсія до бібліотеки “Твої перші книги”, для малюків ЗДО “Сонечко” та конкурс з учнями старших класів “Твоя улюблена книга”. До 207-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка бібліотека пропонувала своїм користувачам ілюстративно-книжкову виставку “Кобзар живе і промовляє”, до Дня рідної мови мовний челендж “Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата...”. До Дня Пам'яті Героїв Небесної Сотні в приміщенні публічно-шкільної бібліотеки с.Яринівка була представлена виставка-пам'ять під назвоюНебесна Сотня білих журавлів”. До 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки, яке ми відзначали 25 лютого у бібліотеці було облаштовано виставку-пошану У серці маю те, що не вмирає, біля якої користувачі бібліотеки мали можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів. Бібліотека також запрошувала своїх маленьких читачів-учнів 1 класу з класним керівником Іриною Анатоліївною на флешмоб “Читаємо вголос! Читаємо разом!”. Бібліотека взяла участь у творчій онлайн акціїВеликоднє диво Яринівки, патріотичній акції Нехай живі пам'ятають - покоління знають присвяченій 76-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На сторінці Facebook читачі мали можливість ознайомитися з інформацією та переглянути світлини земляків-яринівців, які наближали велику Перемогу.

З учнями 9 класу була проведена тематична година “У пам'яті нема початку, у пам'яті нема кінця” до Дня пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають свято - Міжнародний день захисту дітей. На запрошення бібліотеки завітали депутати Малинської сільської ради Віта Мадей та Михайло Потапчук. Гості побажали маленьким громадянам нашої країни мати все для того, щоб їхнє дитинство було безтурботним, веселим, яскравим і незабутнім, та подарували розвивальні іграшки, а також нові книги. Яринівська публічно-шкільна бібліотека Малинської сільської ради також долучилася до мережевого заходу “Велике читання. Рівненщина читає “Паперові солдати” Братів Капранових”. Бібліотека запрошувала усіх охочих відвідати тематичну виставку, присвячену Дню Конституції України. Яринівська публічно-шкільна бібліотека забезпечена комп'ютером та принтером. В бібліотеці працює центр регіональної інформації, послугами якого користуються різні категорії населення. Постійно проводяться навчання з комп’ютерної грамотності. Користувачі відвідують бібліотеку з різними запитами: дехто приходить поспілкуватися в соціальних мережах, інші відшукати інформацію, потрібну для виконання домашніх завдань, рефератів, беруть матеріали для виготовлення плакатів, читають книги, які відсутні у фонді бібліотеки, молодші користувачі грають в ігри. Протягом року основними масовими заходами в публічно-шкільній бібліотеці-філії села Малушка були:

  • книжкова інсталяція “Україна - свята і єдина”;

  •  презентація слайдів: “Все починається з добра, все починається з любові…” ( 150 р. від дня народження В.О. Сухомлинського);

  • інформаційна година: “Мов джерельна вода, рідна мова моя” (день української писемності та мови);

  • урок здоров’я “Не дай СНІДу шанс” (Всесвітній день боротьби зі СНІДом);

  • година героїзму “Герої Крут - для нащадків взірець” (до дня пам’яті героїв Крут);

  • ознайомлення із сайтом http://memory.rv.ua/;

Цвіт життя вони віддали Україні” (день Героїв небесної сотні);

  • презентація слайдів “Краю рідний, вишневий край, з Кобзарем я іду до тебе” (160 років від дня народження Т.Г.Шевченка);

  • година корисних порад “Цікавими стежками по країні міцного здоров’я” ( до всесвітнього дня здоров’я);

  • тиждень книги “Усе про книгу і бібліотеку”;

  • тематична виставка “Чорнобильська трагедія - одвічний слід на Україні” (до дня Чорнобильської трагедії);

  • онлайн - вебінар про шкідливі звички.

 

 

В.о. директора закладу                                                                          Н.Філімонова

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь