Податкова інформація

Особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

У зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) інформуємо про особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

09:45:59 15.08.2023

Самотня мати має право скористатися податковою соціальною пільгою

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2022 році складає 1240,50 гривень.

08:49:38 23.06.2022

В яких випадках контролюючий орган може відмовити в реєстрації програмного РРО

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до пункту 6 розділу II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (зі змінами та доповненнями, далі – Порядок № 317) за наявності підстав для відмови в реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови.

08:48:22 23.06.2022

Змінили прізвище чи місце реєстрації – повідомте податкову

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків (прізвища, місця реєстрації тощо) фізичній особі необхідно подати заяву за ф. № 5ДР (додаток 12 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822) до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи, або до будь-якого податкового органу якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання.

14:35:45 07.06.2022

Дія.Підпис тепер доступно в Е-кабінеті

В ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що для зручності платників податків, користувачів Електронного кабінету, надано можливість авторизуватися та підписати електронні документи за допомогою Дія.Підпис.

14:34:22 07.06.2022

Порядок заповнення податкової накладної з ПДВ у разі отримання коштів як відшкодування вартості відпущених лікарських засобів по програмі «Доступні ліки»

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що механізм повного або часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів суб’єктам господарювання,  за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення визначається Порядком реімбурсації лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року № 854 «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення».

16:13:52 06.06.2022