На Рівненщині пропонують утворити чотири райони

Дата: 04.05.2020 15:41

Реформа децентралізації в області знаходиться на завершальній стадії. Нагадаємо, нині на Рівненщині вже створено 48 ОТГ. Загалом згідно перспективного плану мають бути 64 об’єднані громади. На черзі – наступний етап реформування – формування адміністративно-територіального устрою на районному рівні.

В області відбулася онлайн нарада за участю Мінрегіону, обласної адміністрації, народних депутатів України, представників всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів. Під час заходу обговорили створення адміністративно-територіального устрою, що включає чотири райони.

«Облдержадміністрація підготувала проєкт адмінустрою області на районному рівні. Він включає чотири райони: Рівненський, Дубенський, Сарненський та Вараський. Основні критерії, якими ми керувалися - відстань від районного центру не більше 60 км і громада має налічувати близько 150 тисяч жителів», - розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

На сьогодні триває обговорення моделі адміністративно-територіального устрою області.

Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 2653. Таким чином Уряд отримав можливість завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні цього року. Законопроект передано на підпис Президента. Наразі Уряд вже затвердив перспективні плани восьми областей.