Малинська сільська територіальна громада
Рівненська область, Рівненський район

Заходи проти тероризму в Україні

Дата: 15.11.2021 12:29
Кількість переглядів: 539

Терори?зм (від лат.terror — «жах») — у широкому сенсі використання або загроза застосування насильства для досягнення політичної, релігійної, або ідеологічної мети шляхом знищення або залякування мирного населення.

Тероризм - суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей (стаття 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом»).

Конкретним проявом тероризму, як загальної діяльності, є терористичний акт.

Терористичний акт - злочинне діяння у формі застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, відповідальність за які передбачена статтею 258 Кримінального кодексу України (стаття 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом»).

ЗАХОДИ ПРОТИ ТЕРОРИЗМУ В УКРАЇНІ

Згідно із законодавством України терористичною визнається діяльність, яка охоплює:

 1. планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів;
 2. підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об’єктів у терористичних цілях;
 3. організацію незаконних збройних формувань, злочинних груп або злочинних організацій, організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, а також участь у таких актах;
 4. вербування, озброєння, підготовку та використання терористів;
 5. пропагування та поширення ідеології тероризму;
 6. фінансування завідомо терористичних груп (організацій) та інше сприяння їм.

Нормативно правові акти, що регулюють боротьбу з тероризмом:

 1. Указ Президента України №388/2012 від 25.05.2012  «Про заходи щодо посилення боротьби з тероризмом в Україні» //zakon.rada.gov.ua/laws/show/388/2012#Text
 2. Указ Президента України №53/2019 від 05.03.2019 « Про Концепцію боротьби з тероризмом в Україні» //zakon.rada.gov.ua/laws/show/53/2019#Text.
 3. Закон України №638-IVвід 20.03.03  «Про боротьбу з тероризмом» //zakon.rada.gov.ua/laws/show/638-15#Text
 4. Закон України №2135-XII від 18.02.1992 «Про оперативно-розшукову діяльність» //zakon.rada.gov.ua/laws/show/2135-12#Text
 5. Закон України №2229-ХІІ від 03.07.2020 "Про Службу безпеки України"  //zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-12#Text

 

ОСНОВНІ ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ МОЖЛИВОГО ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Нажаль, ніхто не застрахований від тероризму. Тому для кожного з нас важливо знати, як потрібно вести себе та як реагувати вразі терористичного акту. Розглянемо наступні ситуації.

Дії під час виявлення підозрілого пакета, сумки, коробки.

 •         якщо ви помітили незрозумілий згорток посеред вулиці або в будівлі, не залишайте його без уваги - повідомте охорони або адміністрації про знахідку.
 •         не чіпайте, не переміщуйте і не розкривайте виявлений предмет.
 •         Намагайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки.
 •         героїчно брати ініціативу в свої руки і знешкоджувати знахідку однозначно не варто. Це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань. Викличте поліцію за номером 102 і дочекайтеся рятувальну службу.

Дії під час перестрілки чи вибуху.

 •         якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;
 •         проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;
 •         якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під'їзді, далі від вікон.

Дії у випадку захоплення літака (автобуса).

 •         якщо ви виявилися в захопленому літаку (автобусі), не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;
 •         заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається, читайте, розгадуйте кросворди;
 •         зніміть ювелірні прикраси;
 •         не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;
 •         не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;
 •         жінкам у міні-спідницях бажано прикрити ноги;
 •         якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;
 •         після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.

Якщо ви стали жертвою телефонного терориста.

 •         подзвоніть з іншого телефону (мобільного, від сусідів) на вузол зв`язку і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;
 •         намагайтесь затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);
 •         одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв`язку, а потім в поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував;
 •         напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів;
 •         поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив і прийме необхідні міри.

Якщо перебуваєте в приміщенні під час теракту.

 •         спробуйте визначити, які місця в цій будівлі найбільш небезпечні (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері та перегородки в концертних залах і т.п.). Знайдіть запасні або аварійні виходи, постарайтеся спланувати шлях відходу до них. Найлегше сховатися в кутах залу або поблизу стін, але звідти складніше добиратися до виходу.
 •         якщо в момент теракту спецслужби оголосили евакуацію, не панікуйте, уникайте істерики і поспіху. Приміщення покидайте організовано, і повертайтеся до нього тільки після дозволу поліції. Запам'ятайте, що від злагодженості та чіткості ваших дій залежить не тільки ваші життя і здоров'я, а й інших людей.

Вас затиснуло в натовпі під час теракту.

 •         під час масових заворушень постарайтеся обійти натовп. Якщо зробити це не вийшло, дозвольте масі людей нести вас в напрямку від центру до краю, намагаючись поступово вибратися з неї.
 •         при русі в натовпі важливо також утримати рівновагу, щоб не впасти, тому не тримайте руки в кишенях, піднімайте ноги якомога вище, ставте їх на повну стопу, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки.
 •         якщо тиснява прийняла загрозливий характер, негайно звільнитеся від будь-якої ноші - перш за все від сумки на довгому ремені або шарфа.  
 •         якщо у вас щось випало, ні в якому разі не нахиляйтеся, щоб підняти.
 •         при падінні намагайтеся якомога швидше піднятися на ноги, при цьому не спирайтеся на руки - їх можуть віддавити або навіть зламати панікуючі люди. Знайшовши опору, різко відштовхніться від землі ногами. Якщо встати не вдається, поверніть «калачиком» і захистіть голову передпліччями, а долонями прикривайте потилицю.

Вас взяли в заручники.

 •         пам'ятайте, основна ваша мета - залишитися в живих. Налаштуйте себе на цю хвилю і зберігайте спокій. Потрібно звернутися до правопорушника, що взагалі відбувається.
 •         якщо у вас не встигли відібрати мобільний телефон, негайно повідомте про своє місцезнаходження правоохоронцям і рідним.
 •         якщо вас замкнули в приміщенні, спробуйте залучити чиюсь увагу. Наприклад, розбийте скло і покличте на допомогу, при наявності сірників підпаліть папір і піднесіть ближче до пожежного датчика.
 •         під час фізичного контакту з терористами не пручайтеся. Це може привести до ще більшої жорстокості.

Боротьбою з тероризмом займається Служба безпеки України.

Джерело: Офіційний сайт Рівненської районної державної адміністрації.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь