Формат безпечного Великодня

Дата: 15.04.2020 17:48

Мова йде про безпеку святкування Пасхи та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19.

Проєкт «Великдень вдома» анонсував Президент України Володимир Зеленський і вже обговорив його з главами церков.

Отже, пропонується наступний формат релігійного свята:

• Не більше 10 осіб у храмі. Богослужіння будуть проводитися в онлайн трансляції.
  • Обов’язковою умовою є носіння захисних масок чи респіраторів усіма присутніми, крім священнослужителя.
  • У місцях богослужінь зможуть бути одночасно присутніми: священник, прислужник, дяк і особи, які технічно обслуговують богослужіння та забезпечують онлайн трансляцію.

Вірянам не забороняється відвідувати храм самостійно, коли немає Богослужінь. Проте, тоді кількість осіб, які одночасно знаходяться разом не повинна бути більше двох у великих храмах та однієї менших, не враховуючи священика. Усі присутні зобов’язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг.

• Щодо освячення пасок та пасхальних кошиків є декілька можливостей: У містах священнослужителі можуть бути запрошені у пекарні, на заводи або ж у магазини, для освячення там пасок.
  • У сільській місцевості - віряни зможуть виставити пасхальні кошики за ворота, а священник матиме змогу пройти вулицями та освятити їх.