Господарства Березнівщини залучають кошти через аграрні розписки

Дата: 25.05.2020 15:46

За даними World Bank Group і IFC Рівненщина ввійшла в 5 ТОП областей України щодо впровадження аграрних розписок. Ініціатива реалізується завдяки Програмі з розвитку фінансування агросектору Міжнародної Фінансової корпорації в Україні.

«Наразі сільгоспвиробники уклали 170 розписок. Це дало можливість аграріям отримати доступне кредитування під заставу майбутнього врожаю. Угоди з кредиторами уклали господарства Березнівського, Гощанського, Здолбунівського, Корецького, Млинівського, Острозького, Радивилівського та Рівненського районів. Під розписку вони в цілому позичили 1,77 млрд грн», - повідомила директорка департаменту агрорпомислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Господарники кажуть, що гроші витратили на проведення комплексу робіт, зокрема на закупівлю насіння, добрива, пального, засобів захисту рослин. Віддаватимуть позики вирощеним врожаєм пшениці, кукурудзи, соняшнику, ячменю, жита, ріпаку, цукрового буряку.

Нагадаємо, аграрна розписка – це документ, який фіксує безумовне зобов'язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору в обмін на отримані матеріально-технічні чи фінансові ресурси.

Заставою є майбутній урожай, він може бути застрахований кредитором або боржником. Також законом передбачено погашення заборгованості за аграрною розпискою з наступних врожаїв, якщо першого врожаю було недостатньо.

Є два види аграрних розписок: товарні та фінансові.