Служба порятунку Рівненщини закликає громадян суворо дотримувася правил пожежної безпеки

Дата: 19.08.2020 11:50

Щорічно пожежі завдають непоправної шкоди природі та державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні й святкові дні, коли відпочиває багато людей. Це призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.

Зокрема, на Рівненщині з початку року вже виникло 155 загорянь сухої рослинності, на загальній площі понад 77,9 га. Однак, цього року через аномально суху і теплу зиму, сталися також масштабні пожежі у лісових масивах. Загалом в області зареєстровано 636 загорянь в екосистемах.

У 90% випадків причина їх виникнення – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Головне управління ДСНС України у Рівненській області закликає жителів і гостей Рівненщини суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення займань в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого Поліського краю.

• Не залишайте непогашеними багаття в лісі!

• Не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку!

• Не випалюйте сміття на присадибних ділянках!

• Не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями!

• слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем!

Також пам’ятайте, що має вкрай негативні наслідки розведення вогню у вітряну погоду – це сприяє миттєвому поширенню пожежі на значні площі, призводить до знищення обійсть громадян і навіть загибелі людей.

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.