З Днем української писемності та мови!

Дата: 09.11.2020 11:05

День української писемності та мови з'явився в 1997 році за ініціативою тодішнього президента України Леоніда Кучми. Це свято пов’язане з легенданим літописцем преподобним Нестором, який є послідовником слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Нестор був основоположником історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, а також ченцем Києво-Печерської лаври. На думку вчених, саме з Нестора-літописця і починається письмова українська мова.

Вітаємо з Днем української писемності та мови! Нехай кожен житель нашої громади оберігає та розвиває рідну мову.

Утвердження нашої державності розпочинається з боротьби за мову. Від повноцінного відновлення мовного здоров'я України залежить національне відродження усіх найглибших творчих, будівничих і культурних сил Українського народу. Українською мовою промовляє дух нашої свободи.

Наш народ – єдиний. Його мова – це велика основа для єдності всієї держави і духовна гарантія її майбутнього.

Також вітаємо всіх причетних з Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, вітаємо усіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу, хто словом та піснею пише історію нашого сьогодення, підтримує культурні цінності та надбання наших прадідів.

Бажаємо усім нам любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, щоб жити за Словом, з якого почалася Україна.Фото без опису