Податкова інформує: Чи передбачена відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату плати за землю для громадян?

Дата: 15.06.2021 09:20

Фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, тому громадяни  протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення повинні сплатити узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю. У випадку несплати такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах встановлених нормами чинного законодавства, а саме:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відс. погашеної суми податкового боргу.

Зверніть увагу, що відповідно до ст.129 Податкового кодексу України, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня.