Потурбуйся про розвиток своєї громади - отримай чек!

Дата: 15.07.2021 09:16

Акцизний податок — вагоме джерело надходжень до місцевого бюджету і питання забезпечення повноти його сплати є дуже актуальним. Цей податок залишається у селах та використовується на розвиток їх інфраструктури:

• асфальтування доріг;
  • ремонт шкіл;
  • ремонт медичних закладів;
  • встановлення дитячих та спортивних майданчиків;
  • вуличного освітлення, благоустрою, тощо.

Акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів (алкоголю, цигарок) повинен відображатися у фіскальному чеку окремим рядком. Зрозуміло, якщо немає чеку — не сплачено податок, і внаслідок не наповнюється бюджет. Кожен громадянин певною мірою бере участь у наповненні місцевого бюджету. Щодо акцизного податку, то його платниками фактично є споживачі, для яких податок вже включений в ціну товару, а продавці лише перераховують роздрібний акциз до бюджету. Тобто, стан надходження роздрібного акцизного податку напряму залежить від легалізації сум проданого товару. При кожній купівлі підакцизного товару 5% від сплаченої покупцем суми повинно бути перераховано до бюджету. Отож, купуючи підакцизні товари — просіть продавця видати чек, який є гарантією того, що заплачений вами податок потрапив до бюджету громади. Зробіть свій внесок у розвиток громади! Подбайте про добробут свого населеного пункту!