Встигніть скористатися правом на податкову знижку

Дата: 28.12.2021 16:38

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п.166.4.2 ст.166 ПКУ загальна  сума податкової знижки, нарахована  платнику податку у звітному році, не може перевищувати  суми річного загального оподатковуваного доходу платника  податку, нарахованого  як заробітна плата. Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються  (надаються) платнику у зв’язку  з відносинами трудового  найму. Отже,  фізична  особа – підприємець, яка є найманою особою,  може скористатися правом  на податкову знижку, виключно до доходів, одержаних протягом  року у вигляді заробітної плати.

Щодо доходів від підприємницької діяльності право на податкову знижку не застосовується.

Як повідомила начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Людмила Кончук, станом на 01.12.2021 декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2020 році, для отримання податкової знижки подали більше 4,2 тисяч громадян. До повернення визначили 11,4 млн гривень. Минулого року правом на податкову знижку скористалися 4,6 тисяч осіб, які задекларували до повернення 11,1 млн гривень.