День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Дата: 18.05.2022 09:12

18 травня  -  День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року радянська влада провела масове примусове виселення з Криму представників корінного народу й нині окупованої Росією території України. Лише за офіційними даними радянської влади, були депортовані понад 183 тисяч кримських татар, за татарськими джерелами – понад 228 тисяч, з яких половина не витримала тяготи депортації.

Депортація – примусове або насильницьке переселення одних людей іншими за межі певної території.

Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але вони так і не отримали права повернутися до Криму. Заборона діяла до 1989 року.

Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

У 2019 році деякі європейські країни визнали депортацію кримських татар 1944 року актом геноциду.

Пам’ять про велику трагедію намагалися знищити. Історію жорстокості та дикунства хотіли приховати і стерти...

Сьогодні, через імперські прагнення кремля, коли Крим, а також південні території України окуповані росією, багато кримських татар вимушені були покинути свою рідну землю. А ті, хто залишилися, знову відчувають на собі репресії, допити, утиски демократичних свобод.

Розділяємо біль кримськотатарського народу та шануємо пам’ять невинних жертв тоталітаризму. Висловлюємо свою солідарність з кримськотатарським народом в цей день, який відзначають також як День боротьби за права кримськотатарського народу.