Служба у справах дітей інформує

Дата: 27.05.2024 16:42

Кіднепінг – це викрадення людини, протиправна заборона людині вибирати за своїм бажанням місце свого перебування.

За викрадення людини або неповнолітньої дитини передбачена кримінальна відповідальність, яка виражається у позбавленні волі на строк до трьох років. Викрадення малолітньої дитини карається позбавленням волі на строк до п’яти років (стаття 146 Кримінального кодексу України).

Як вберегти дитину від кіднепінгу?

• Ніколи не залишайте дитину без нагляду.
  • Важливо пояснювати дитини, що не можна розмовляти із незнайомими людьми, не брати від них ніяких речей, ні цукерок, ні подарунків.
  • Дитина не повинна реагувати на прохання дорослого допомогти, адже перш за все людина прохатиме про допомогу у дорослого, а не у дитини.
  • Варто заборонити дитині ходити в гості до малознайомих людей, навіть якщо це його ровесник.
  • Роз’ясніть дитині, якщо за нею хтось слідкує, потрібно зайти в людне місце і вже звідти зателефонувати своїм батькам і повідомити про стеження.
  • Якщо дитину вхопив незнайомець, необхідно якомога швидше привернути увагу людей (можна кричати та битися).
  • Рекомендується батькам встановити маячок на мобільний телефон дитини, щоб постійно знати, де вона знаходиться.

У разі зникнення дитини перш за все необхідно звернутись до поліції із заявою про її зникнення.