Малинська сільська територіальна громада
Рівненська область, Рівненський район

Служба у справах дітей інформує!!!

Дата: 31.10.2024 08:56
Кількість переглядів: 53

Росія вчиняє проти українських цивільних осіб та військовополонених катування, які кваліфікуються як злочини проти людяності.

ООН підтверджує, що застосування катувань російською владою - це воєнний злочин. Серед усіх видів воєнних злочинів, що коїть росія в Україні, зараховують злочини СНПК — сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. До сексуального насильства вразливі як жінки та дівчата, так і чоловіки та хлопчики. Один з полонених у інтерв’ю заявив, що щонайменше шість разів зазнавав ударів електрошокером по геніталіях.

Мета тих, хто чинить сексуальне насильство — принизити, підкорити, вселити страх, розсіяти або силоміць перемістити, витіснити цивільне населення зі стратегічно важливих місцевостей, а також отримати прибуток від сексуального рабства. Офіс Генпрокурора України зареєстрував 235 випадків сексуального насильства під час війни, з них 13 — щодо дітей. Реальна ж кількість постраждалих набагато більша, адже вони часто мовчать про пережите, боячись осуду суспільства і не сподіваючись на будь-чию допомогу. Далеко не всі готові відкрито говорити про пережите, давати інтерв’ю ЗМІ. Коли заходить мова про сексуальне насильство, повʼязане з конфліктом (СНПК), перше, що спадає на думку, — зґвалтування. Однак видів СНПК нараховується набагато більше. Це одна з причин, чому далеко не всі постраждалі усвідомлюють себе постраждалими, не заявляють про скоєння злочину і не звертаються по юридичну, медичну, психологічну, соціальну підтримку. За жодних умов постраждала особа не буває винною у скоєнні сексуальної наруги. Вся вина за злочин лежить виключно на тому, хто вчинив насильство. Це варто розуміти оточенню постраждалих — їхнім рідним, близьким, сусідам, односельцям, усьому колу спілкування. І не намагатись перекладати відповідальність на постраждалу чи постраждалого, щоб не завдати цій людині додаткового й несправедливого болю та не спинити її потяг до відновлення справедливості.

Якщо ця тема торкнулася вас, і ви маєте можливість звернутися до фахівців, зробіть це. Таким чином ви допоможете відновитися собі та сприяти відновленню справедливості і покаранню винуватців. 

Куди звертатися по допомогу

Невідкладно, безкоштовно, конфіденційно

Урядова «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей. Інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

тел. 1547 (цілодобово)

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь