Податкова інформація

Змінено правила проведення фактичних перевірок у період воєнного стану

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Закон України 15 березня 2022 року № 2120-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану" припинив дію мораторію на проведення фактичних перевірок представників бізнесу, змінив підстави для проведення фактичних перевірок та визначив порядок надання документів для проведення перевірки, що підтверджують облік та походження товарних запасів.

14:54:15 05.05.2022

Терміни подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи переносяться в зв’язку із запровадженням воєнного стану

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що  для громадян, які не мають можливості своєчасно до 01.05.2022 подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, граничний термін подання звітності відтерміновується до строку, встановленого Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану».

15:05:37 28.04.2022

Отриманий дохід ФО – резидента від продажу другого легкового автомобіля оподатковується за ставкою 5 відсотків

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляє, що дохід, отриманий фізичною особою – резидентом від послідовного продажу протягом звітного (податкового) року першого легкового автомобіля не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, дохід від продажу другого легкового автомобіля оподатковується за ставкою 5 відс., а дохід від продажу третього та наступного легкового (вантажного) автомобіля оподатковується за ставкою 18 відсотків.

12:38:00 26.04.2022

Особливості оподаткування для платників-«спрощенців» третьої групи, що перейшли на ставку 2% доходу

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляють, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, відповідно до п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) відсоткова ставка для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування встановлюється у розмірі 2% доходу. Податковий (звітний) період для таких платників дорівнює календарному місяцю.

12:36:22 26.04.2022

Податкова амністія: ставка збору з одноразового добровільного декларування може бути зменшена

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до абзацу першого п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, ставки 2,5 відс. щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).

12:35:21 26.04.2022

Увага! Активізувалась робота шахраїв!

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Рівненській області  повідомляє про шахрайські дії, які неодноразово вчиняють невстановлені особи з різних номерів мобільних телефонів.

11:12:34 25.04.2022

Активи, які підлягають одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що до 1 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування, під час якої громадянам надано можливість легалізувати свої статки, придбані за кошти, податки з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки станом на 01.01.2021.

11:11:22 25.04.2022

Терміни подання антикорупційних декларацій у зв’язку із запровадженням воєнного стану перенесено

Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення щодо застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів. Роз’яснення надано з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».

11:09:13 25.04.2022

Щодо сплати єдиного внеску роботодавцями - «спрощенцями» II та III груп за мобілізованих найманих працівників

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують суб’єктів господарювання, що під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію", роботодавці – платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування – фізичні особи – підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

11:07:39 25.04.2022

Зміни у сплаті податку на нерухомість на період дії воєнного стану

В ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що до п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України внесено зміни Законом України від 24 березня 2022 року №2142-ІХ «Про внесення змін до Податковою кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», а саме, доповнено новим п. п. 69.22.

12:16:19 19.04.2022