Податкова інформація

Перевірити чи не має боргу перед бюджетом кожен може самостійно

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків на те, що процедура звірки інформації по сплаті податків і зборів надає можливість платникам переконатись у відсутності заборгованості перед бюджетом, а у разі її наявності – запобігти подальшому накопиченню, вчасно сплативши борг.

16:32:42 24.06.2021

Платите по договору страхуванню – маєте право на податкову знижку

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що відповідно до норм чинного законодавства  платники податку на доходи фізичних осіб, які здійснюють страхові платежі,  можуть скористатися правом на податкову знижку за наслідками 2020 року.

10:09:31 24.06.2021

Нарахування єдиного соціального внеску на зарплату працівника - особи з інвалідністю

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що абзацом восьмим п. 5 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 визначено, що нарахування роботодавцями – підприємствами, установами і організаціями, фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок нараховується у розмірі 8,41 відс. з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше отримання завіреної копії довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії та закінчується датою припинення інвалідності.

10:08:38 24.06.2021

Програмний чи апаратний РРО - суб’єкт господарювання обирає за власним вибором

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або ПРРО регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон).

15:56:08 22.06.2021

Чи можливо за підсумками 2020 року скористатися правом на податкову знижку за витратами, здійсненими на оплату послуг з лікування на підставі п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України?

Пунктом 1 розд. XIX Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що п.п 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.

15:55:02 22.06.2021

Чи необхідно підприємцю застосовувати РРО при торгівлі на ринку?

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій та програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

16:26:53 16.06.2021

Чи передбачена відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату плати за землю для громадян

Фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, тому громадяни  протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення повинні сплатити узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю. У випадку несплати такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах встановлених нормами чинного законодавства, а саме:

09:16:16 15.06.2021

Як змінити систему оподаткування: строки та алгоритм дій

Фахівці Головного управління ДПС у Рівненській області роз’яснюють,  як відбувається зміна системи оподаткування фізичними особами - підприємцями зі спрощеної на загальну або ж навпаки, а також про перехід з однієї групи платника єдиного податку на іншу групу.

14:18:05 08.06.2021

Не зволікайте зі сплатою податку на майно

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що до 1 липня звітного року податкова служба формує та надсилає платникам податку – громадянам податкові повідомлення-рішення про суми податку на майно, які підлягають сплаті. Зокрема, земельного податку та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

12:13:08 08.06.2021